P. M. Jaricot podkreślała, że w takiej piętnastce, złożonej z ludzi dobrych, przeciętnych oraz innych, którzy mają jedynie dobrą wolę z tych właśnie „piętnastu węgli”, z których jeden płonie, trzy lub cztery tlą się zaledwie, a pozostałe są zimne, wkrótce wszystkie razem wybuchną ogniem. I ten ogień płonie na całym świecie do dziś.
Grupa Róż Różańcowych działająca w naszej parafii miała swój początek jeszcze przed powstaniem naszego kościoła. Początkowo była to grupa, którą tworzyli wierni sąsiedniej parafii św. Wawrzyńca. Do 1970 roku działało w obu parafiach 51 Róż, w tym 5 męskich. Każda z Róż liczyła 15 członków - liczebność ogółu wynosiła 765 osób. Począwszy od 1975 roku nastąpiły zmiany pokoleniowe. Na miejsce zmarłych członków poszukiwano młodzieży dla podtrzymania istnienia danej Róży. Obecnie nasza parafialna wspólnota Róż Różańcowych jest mniej liczna niż w początkowych latach formacji. Od 2002 roku istnieją w naszym kościele dwie Róże Misyjne, których funkcjonowanie oparte jest na takich samych zasadach jak działalność wszystkich Róż Różańcowych, a od pozostałych różnią je jedynie intencje modlitw, które nacechowane są troską o rozwój duchowy i poprawę bytu mieszkańców krajów misyjnych.
W każdą pierwszą sobotę miesiąca jest odprawiana msza święta w intencji członków Róż Różańcowych. Do obowiązków członków Żywego Różańca należy: codzienne odmawianie jednej dziesiątki różańca świętego, udział w comiesięcznej zmianie tajemnic różańcowych, częste przystępowanie do Sakramentów świętych, udział w procesjach maryjnych, poszerzanie czci Maryi działalnością apostolską oraz przykładem własnego życia, odważne stawanie w obronie wiary i Kościoła jak również udział w pogrzebie zmarłego członka Żywego Różańca oraz w modlitwach za spokój jego duszy. Osoby zaangażowane w działalność tej grupy dają swoim życiem piękne świadectwo, które pokazuje, że nawet w dzisiejszym świecie cnoty Matki Bożej są czymś niezwykle istotnym i potrzebnym, co warto naśladować.